PL EN DE CZ

Karta Dużej Rodziny

Karta przysługuje wszystkim rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci do ukończenia 18 roku życia lub 25 roku życia gdy uczą się w szkole lub szkole wyższej.

Od 01.01.2019 roku o przyznane Karty Dużej Rodziny będą mogli ubiegać się nie tylko członkowie rodzin,w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki ustawy, ale również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosków.

Wnioski o wydanie kart można składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30.

Z dniem 01.01.2018 r. oprócz dotychczasowej (tradycyjnej/plastikowej formy KDR) istnieje możliwość ubiegania się o KDR w formie elektronicznej (aplikacja mKDR na smartfony)

W związku z powyższym zmianie uległ wzór wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny/ wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny oraz załączniki do w/w  wniosku (druki do pobrania niżej). Osoba wnioskująca o elektroniczną KDR musi spełniać dotychczasowe kryteria.

Aby otrzymać elektroniczną Kartę Dużej Rodziny należy:

  1. Jak dotychczas złożyć wniosek , podając dane osób, dla których wnioskuje się
    o Kartę elektroniczną wraz z numerem telefonu (zarejestrowanym w Polsce) i adresem poczty elektronicznej, na który przyjdą dane autoryzacyjne do aplikacji mKDR,

  2. po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, na adres poczty elektronicznej zostanie przesłany link sklepu App Store lub Google Play oraz numer Karty, a na podany numer telefonu SMS z hasłem do pierwszego logowania wraz z ostatnimi cyframi Karty (cała procedura powinna trwać maksymalnie do tygodnia),

  3. po ściągnięciu aplikacji na swoje urządzenie mobilne, należy zalogować się podając skopiowany z e-mailem numer Karty Dużej Rodziny oraz hasło z SMS, które należy zmienić po pierwszym logowaniu,

  4. spersonalizować Karty Dużej Rodziny członków rodzin wielodzietnych, którym zawnioskowano o przyznanie Karty elektronicznej, przy czym rodzic poza swoją Kartą może w swoim telefonie wyświetlać Karty swoich dzieci oraz drugiego rodzica.

 

Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny w tym o elektroniczną formę można składać za pośrednictwem PIU Emp@tia

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/mkdr/

 

Więcej informacji na stronie rodzina.gov.pl

 

Pliki do pobrania:

DOCObjaśnienia_do_wniosku KDR.doc

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
wyloguj  katalog  firm  test  s  chroniona  a  str  ok  bip
OPS Baborów
Kalendarz wydarzeń
18
maja
wtorek
Kliknij na wybraną datę